banner57
17 Temmuz 2018 Salı

AK Parti Siirt Milletvekilliği Aday Adayı Sayısı 35'e Ulaştı

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ İLBAŞ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Ale Ayni U Ale Rasi Kıcciteyn ,Başım gözüm üstüne gelmişsiniz,Ser seran ser ça’van hun hatına

02 Ocak 2014 Perşembe 11:33
Bu haber 729 kez okundu
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ İLBAŞ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


Öncelikle 31 Aralık’ta Mekke’nin Fethi’ni fetih kılan mana ve bu manayı anlayan sahabe yolundan yürümenizi ve yeni yılın tüm insanlığa,ülkemize ve ilimize barış,  başarı ve mutluluklar getirmesini dilerim.

Yeni yılın ülkemize birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunun pekişmesine, huzurun ve istikrarın devam etmesi temennisiyle hepiniz hoş geldiniz. Bu davete icabet etmeniz bizleri ziyadesiyle memnun edip, onurlandırmıştır.

Değerli Dostlar,

Bu güzel memleketimize, Allah’ın izniyle, hizmet etme noktasına gelmiş bulunmaktayız.

Bu nedenle, her şeyden önce belirtmek isteriz ki; Belediye Başkanlığı sadece bir etiketten ibaret değildir. Bizim anlayışımızda: Belediye Başkanlığı; Kente Kimliktir, Sorunlara Çözümdür, Halka Hizmettir. Bu üç unsur daha önceki konuşmalarımızda da değindiğimiz gibi; adalet merkezli yaklaşımlarla çözülebilir.

 

Değerli Basın Mensupları,

Ak Partinin kuruluşundan bu yana farklı kademelerde, Ak Parti’nin bir hizmet ve gönül eri olarak görevler yaptık. Bu görevler sırasında kimseyi ötekileştirmeden çalıştık. Üç dilli şehrimizin kadim değerlerine sahip çıktık. Saygıda kusur etmeden insanımıza hizmet etmeyi en güzel vazife bildik. Yaptığımız çalışmalara sizler de şahitsiniz. Siirt’imizin her noktasında, ilçe ve köy demeden en ücra yerlere kadar giden bizler, erinmeden halkımızın ayaklarına kadar gitmenin ve halkımıza yardımcı olmanın mutluluğunu yaşadık. Sorunları yerinde tespit edip, çareler üretme fırsatlarımız oldu. Bu tecrübelerden hareketle, Siirt Belediyesine talibiz. Türkiye’ye örnek olacak uygulamalara imza atacağız.  Tüm çalışmalarımızda açık, şeffaf ve tarafsız olacağız. Hesap soran değil, hesap veren Adil ve Şeffaf bir yönetim anlayışımız olacak. Demokratik ve katılımcı bir şekilde, Belediyeyi ideolojik kutuplar merkezine dönüştürmeden;  kentimizde yaşayan herkese eşit hizmet götüreceğiz. Farklılaştıran değil, proje üreten bir belediyecilik anlayışındayız.

Ekip Ruhu ve Takım Çalışmasına önem göstereceğiz.

Başarı, Hayallerin Hatıralara Dönüşmesidir. Biz bu gök kubbe altında şairin deyimiyle; hoş bir sâda bırakmak için bu yola çıktık.

Geleceğin Siirt’ini inşa etmek zorundayız. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile görev yapacağız. Hayalden uzak, uygulanması gayet mümkün projeler yapacağız. Siirt için eğitim, kültür, sağlık, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projelere sahibiz. İşinin uzmanı, bilgili, tecrübeli, dürüst, başarılı ve çalışkan bir ekibimiz var. Bu ekibimizin hazırladığı projeleri, yeri ve zamanı geldiğinde halkımızla paylaşacağız.

Hizmet aşkıyla bütün Siirt’i kucaklayacağız, Siirt’i gelecek yarınlara, çağdaş, uygarlık seviyesine çıkarabilecek vizyona sahibiz, Belediyeciliği yakından tanıyor ve biliyoruz.

Allah nasip eder de Belediye Başkanlığın seçilirsek, Halka hizmet, Hakk’a hizmet düsturu ile hareket edeceğiz. Bilgi ve tecrübelerimiz, hizmet aşkımız ve çalışma ahlakımızla bunu başaracağımıza inanıyoruz.

Yaşadığımız bu güzel kenti, ekip ruhuyla, mahalle meclisleriyle hep birlikte yöneteceğiz. Siirt’i modern, yaşanabilir ve sosyal donatıları ihtiyaca cevap verebilen bir şehir yapacağız.

İlimizin problemlerinin kısa sürede nasıl çözüme kavuşturulduğunu göstermek için; örnek alan değil, örnek alınan bir Siirt için tüm imkanları seferber edeceğiz.

İçinizden biriyim çünkü Siirt te doğdum inşallah Siirt te öleceğim,,,,,,

 Tüm mahalleleri sokak sokak gezen, bilen biri olarak bu şehrin genel ihtiyaçlarını en iyi bilenlerdenim. Bu nedenle bendeniz, sizlerin huzurunda söz veriyorum. Bir ailenin veya bir zümrenin ya da bir çıkar ilişkisinin başkanı olmayacağım. Siirt’te yaşayan tüm halkların ve renklerin başkanı olacağım.

 “Gelin Xezal xezal’ı, Abartu Al Veleye’yi ve Mihriban türkülerini birlikte söyleyelim.”

Bıçkın delikanlılarıyla ünlü Ğolaniye Mahallesini, Sokıl Meşayıhı, Rasıl Fokaniyi, Şeyh Et Türki Tepesini, Suvayka Meydanını, Şeyh Mahmut Meydanını Seré Ziniyi, Termol’u, Şeyh Tayyar Mevkisini,  Sor Mahallesini, Cembeyi, Imhallıt Ir Ras’ı çok iyi bilirim.

Modern Mahallelerimiz Yeni Mahalle, Bahçelievleri Kooperatif mahallesini, Keşkolu, Afet evlerini, 99 evlerini, Toki evlerini, Barış Mahallesini sokak sokak bilenlerdenim. Şavura Mahallesini, Halenzeyi, Şeyh Halef Mahallesini, Bıttımlık Mahallesini, Babudarp bölgesinin her karışını gezmiş, içinizden biriyim ben.

Rutin belediyecilik hizmetleri ile yetinmeyeceğiz.

İldeki belediyecilik anlayışını değiştireceğiz.

Çevre ve görsel kirliliği problemi bulunmayan, bir şehir haline getireceğiz

Vizyonumuz

Estetik, Zarif, Temiz ve Yaşanılabilir Bir Siirt.

 Değerlerimiz

1.         İnsana saygı

2.         Tarihe bağlılık

3.         Çevreye özen

4.         Duyarlılık ve kararlılık

5.         Ekip çalışması

6.         Çağdaşlık

7.         Kentsel estetik

8.         Temizlik

9.         İstişare

İlkelerimiz

1.         İnsana ve Siirtlilere saygı esastır.

2.         Tarihe ve kültürel değerlere bağlı kalınır.

3.         Çevreye ve doğaya özen gösterilir.

4.         Hizmetin gerektirdiği duyarlılık ve kararlılık sergilenir.

5.         Etkili ve doğru faaliyet için ekip ruhu ve koordinasyon gereklidir.

6.         Faaliyetler çağdaş dünyada kabul gören hizmet anlayışıyla yürütülür.

7.         Kentsel görüntüde estetik sağlanmalıdır.

8.         Her an, her yer sürekli temiz olmalıdır.

Sözlerimi bitirmeden önce bir konuya değinmek istiyorum. Avukatları aracılığıyla Anayasa Mahkemesi'ne başvuran tutuklu milletvekillerinin tahliye talepleri için; Balbay  hakkında verilen kararın aslında emsal olduğunu, bu nedenle hukukun gereğinin yerine getirilmesi gerektiği inancındayım.

Son olarak; MART 2014 Mahalli seçimlerinin Siirt’imiz ve Ülkemiz için Hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Hepinizi sevgi ve hürmetle ayrı ayrı selamlarken.

Gelecek günlerimiz ak ve aydınlık olsun.

SAYGILARIMLA

 

 

 

ADAYIMIZI TANIYALIM

Başkan Adayımız Ali İLBAŞ, 1967 yılında Siirt'te doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Siirt'te tamamladıktan sonra; Üniversite Eğitimine ilimizde devam etti. Siirt Üniversitesinin, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden Mezun oldu. Halen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü son sınıfında öğrenimini sürdürmektedir.

Başkan Adayımız Ali İLBAŞ, kısaca TÜMSİAD adlı Siirt İşadamları Derneğinin, Kurucu Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra ilimizde faaliyet sürdüren bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında; Kurucu Başkanlıkları, Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulundu. Vaktiyle Milli Gençlik Vakfı, Refah Partisi, Fazilet Partisi’nde Üye olarak, aktif görevlerde bulundu. 2003 yılında kurulan Ak Parti’ye üye oldu.

Siyasi hayatını hep aynı çizgide sürdüren Ali İLBAŞ, 2009 yılında yapılan Ak Parti Kongresi’nde Yönetim Kurulu görevine seçildi. Aynı yıl Ak Parti’nin İl Yönetim Kurulu Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevine getirilen Başkan Adayımız İLBAŞ; 2011-2013 tarihlerinde, Ak Parti İl Başkanlığı görevini yaptı.

05 Aralık 2013 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından; 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde, Ak Parti Siirt Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

İyi derece de Arapça ve Kürtçe bilen, Başkan Adayımız, evli ve 6 çocuk babasıdır.

 

Haber Kaynağı: SİİRT MEYDAN/ Yunus MÜLAYİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  GAZETE MANŞETLERİ
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  ARŞİV